+48 606 444 722
Leasepartner


Fotowoltaika finansowanie

Zamów kontakt

Imię i nazwisko:

Telefon kontaktowy:

Wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Leaspartner jako Administratora, w celu obsługi Twojego zapytania. Czytaj więcej

Finansowanie fotowoltaiki to coraz częstszy temat wśród firm, których koszty energii elektrycznej są wysokie. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego niemal połowę wydatków przedsiębiorstw stanowi zakup materiałów i energii. To powód, dla którego coraz chętniej zerkają one w stronę fotowoltaiki, która w długim horyzoncie czasu stanowi bardzo bezpieczną inwestycję.

Fotowoltaika finansowanie – dlaczego warto?

Początkowe koszty inwestycji uzależnione są od zapotrzebowania na energię elektryczną danej firmy, czyli warunkowania tym, jak dużo prądu musi wygenerować instalacja. Szacuje się, że wartość początkowej inwestycji to kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każda firma, lub osoba prywatna może pozwolić sobie na sfinansowanie.

To powód dlaczego coraz więcej firm i instytucji bankowych decyduje się oferować finansowanie fotowoltaiki w formie leasingu. To o tyle korzystne rozwiązania, że prawidłowe wyliczenia pozwalają nam uzyskać model finansowy, w którym inwestycja częściowo sama siebie finansuje.

Czym jest leasing fotowoltaiki?

Leasing jest drugą, obok kredytu najpopularniejszą formą finansowania inwestycji, która pozwala na korzystanie z rzeczy, a ostatecznie i ich nabycie, bez konieczności jednorazowego angażowania środków własnych. W trakcie całego okresu trwania umowy leasingowej jej przedmiot pozostaje własnością leasingodawcy. Leasingobiorca natomiast w tym czasie może wykorzystywać go, dzięki opłacaniu rat leasingowych.

Korzyści wynikające z leasingu fotowoltaiki:

  1. System fotowoltaiczny finansowany za pomocą leasingu pozwala sam na siebie zarabiać – miesięczna oszczędność z tytułu produkcji energii na własne potrzeby pozwoli częściowo pokryć ratę leasingową.
  2. W przypadku leasingu operacyjnego, przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy. Wówczas kosztem uzyskania przychodu jest pełna kwota rat i cała opłata wstępna. Raty leasingowe pozwalają zatem obniżyć podstawę opodatkowania i w efekcie umożliwić płacenie niższych podatków.
  3. Brak konieczności angażowania środków własnych
  4. Leasing instalacji PV umożliwia rozłożenie podatku VAT na raty (VAT finansowany jest przez leasingodawcę), a później doliczenie do miesięcznych rat leasingowych netto. Zakup instalacji fotowoltaicznych ze środków własnych lub przy użyciu kredytu bankowego powoduje konieczność jednorazowego rozliczenia VAT.
  5. Leasing fotowoltaiki umożliwia uniknięcie biurokracji. Firma co miesiąc otrzymuje jedynie fakturę do zaksięgowania i nie musi w związku z tym prowadzić ewidencji środków trwałych, amortyzacji czy inwentaryzacji.
  6. Leasing paneli fotowoltaicznych nie jest zaliczany jako zobowiązanie leasingobiorcy, co nie wpływa na jego poziom zadłużenia i pomaga w podtrzymaniu dobrego wizerunku firmy, powodując zwiększenie płynności finansowej.
  7. Leasing operacyjny pozwala uprościć procedury biurokracyjne. Co miesiąc firma otrzymuje jedynie jedną fakturę do zaksięgowania, bez konieczności prowadzenia ewidencji środków trwałych, amortyzacji czy inwentaryzacji.

Dla kogo leasing na budowę instalacji fotowoltaicznej?

Przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z możliwości, jakie daje leasing i wiedzą, że w długofalowym horyzoncie przyniesie im ona zyski. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla firm, które posiadają np. chłodnie. Stały pobór energii powoduje wysokie rachunki, które mogłyby zostać obniżone, dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych.

Instalacja paneli fotowoltaicznych to również sygnał wysyłany do wszystkich odbiorców – jesteśmy postępowi, chcemy być eko, rozwijamy się na wielu płaszczyznach. Zatem oprócz korzyści wynikających z obniżenia kosztów energii elektrycznej, możemy liczyć na korzyści wizerunkowe.

Leasing instalacji fotowoltaicznych – dlaczego warto nam zaufać?

Na rynku leasingu funkcjonujemy od wielu lat. Rozumiemy mechanizmy rządzące tą formą finansowania. Chęć ciągłego rozwoju zaprowadziła nas do kolejnych działań – tym razem związanych z leasingiem instalacji fotowoltaicznych. Możemy zaproponować intratne warunki transakcji, korzystne oprocentowanie i minimum formalności.

Pomagamy również w wyborze odpowiednich paneli, dzięki współpracy z firmami zajmującymi się sprzedażą.