+48 606 444 722
Leasepartner


Leasing maszyn i urządzeń

Zamów kontakt

Imię i nazwisko:

Telefon kontaktowy:

Wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Leaspartner jako Administratora, w celu obsługi Twojego zapytania. Czytaj więcej

Leasing maszyn i urządzeń

Większość z nas kojarzy leasing z samochodami osobowymi i dostawczymi. Nie każdy ma świadomość, że leasing może również obejmować maszyny i urządzenia. To produkt, który umożliwia przedsiębiorstwu zaopatrywanie się w inne niezbędne do prowadzenia działalności elementy, takie jak maszyny budowlane i drogowe, pojazdy do transportu rzeczy i osób, a także urządzenia poligraficzne, wózki widłowe czy akcesoria biurowe.

Biorąc pod uwagę popularność leasingu nie dziwi fakt, że coraz więcej sprzętu możemy finansować w ten sposób. Z roku na rok rynek leasingu rośnie. Zawieranych jest coraz więcej umów. To szczególnie istotne rozwiązanie dla młodych firm, które zazwyczaj nie posiadają kapitału, pozwalającego na zakup sprzętu za gotówkę.

Leasing maszyn i urządzeń umożliwia korzystanie z najwyższej jakości sprzętu bez konieczności zapłaty za całość z góry. Na tym właśnie polega fenomen leasingu – sprzęt może generować nam przychody, jednocześnie obniżając podstawę opodatkowania i umożliwić zarabianie na siebie.

Jakie maszyny i urządzenia można wziąć w leasing?

Zasadniczo, dzięki dynamicznemu rozwojowi całego sektora leasingowego aktualnie można finansować w ten sposób niemal każdy przedmiot, nawet takie drobne rzeczy jak meble do biura czy apteki. Kluczowe jest tutaj podejście firm leasingowych – część z nich posiada indywidualną ofertę, która pozwala finansować nawet najbardziej nietypowe rzeczy. Oczywiście – musimy jeszcze posiadać zdolność i wykazywać przychody. To dane, które są zazwyczaj konieczne do zawarcia mowy, a nawet jeśli nie – to z pewnością zawsze przydatne.

Jeśli firma posiada niewielki staż to zdarza się, że leasingodawcy życzą sobie podsumowania ostatnich miesięcy działań firmy. To powód, dla którego podejście do tematu leasingu warto dobrze przemyśleć i przygotować swoją zdolność. Są oczywiście firmy, które nie wymagają zeznań podatkowych. Kwestia w wielu przypadkach rozbija się o wartość przedmiotu leasingu. Drugą – wspomnianą już wyżej – kwestią jest nietypowość danego sprzętu.

W Leasing Partner możesz być pewien, że otrzymasz atrakcyjne oferty od wielu instytucji zajmujących się finansowaniem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku i zawarciu licznych umów możemy zaoferować Ci preferencyjne warunki.

Leasing maszyny używanej – czy jest możliwy?

Wielu naszych klientów pyta o to, czy możliwe jest skorzystanie z finansowania jeśli chodzi o leasing maszyny używanej.

Odpowiedz brzmi – tak, można.

Podstawową kwestią w tym przypadku jest wiek maszyny. Pomagamy zawierać umowy na urządzenia używane, których wiek po zakończeniu umowy leasingu nie przekracza 8-10 lat. Oznacza to, że firma zainteresowana 4-letnim leasingiem urządzenia będzie mogła skorzystać z finansowania na okres 8-10 lat.

A czy mogę wziąć w leasing maszynę używaną?

Jest to możliwe, o ile dojdzie do weryfikacji wiarygodności dostawcy. Jeśli nie ma takiej możliwości to jedynym rozwiązaniem jest nabycie przedmiotu leasingu przez Korzystającego, a następnie odkup przez firmę leasingową. Transakcja ta nazywana jest leasingiem zwrotnym.

Jaki jest zakres leasingowych przedmiotów przez Leasing Partner?

 • Leasing urządzeń gastronomicznych
 • Leasing urządzeń wielofunkcyjnych
 • Leasing urządzeń medycznych
 • Leasing maszyn budowlanych
 • Leasing maszyn rolniczych
 • Leasing maszyn przemysłowych
 • Leasing maszyn CNC
 • Leasing na maszyny rolnicze
 • Leasing maszyn stolarskich
 • Leasing maszyn czyszczących

Leasing urządzeń gastronomicznych dla nowych firm

W większości przypadków leasing dostępny jest dla nowych przedsiębiorstw po upływie 6 lub 12 miesięcy. Wpływ na zdolność leasingową ma kilka aspektów, jednak jednym z najważniejszych jest stosunek przychodów  do rozchodów, czyli ogólna kondycja finansowa firmy. Jeśli nie jest ona najlepsza, a bardzo zależy nam na tym, aby uzyskać finansowanie to możliwe jest skorzystanie z poręczenia.

Na jaki okres mogę zawrzeć umowę? Przykłady: leasing maszyn budowlanych oraz leasing maszyn rolniczych

Co do zasady okres trwania leasingu operacyjnego nie może być krótszy niż 40% podstawowego czasu amortyzacji leasingowanego przedmiotu. W większości przypadków jest to okres 24 miesięcy.

Dlaczego warto podjąć współpracę z Lease Partner?

Jesteśmy transparentną firmą, której doświadczenie sięga wielu lat wstecz. Stawiamy na ciągły rozwój, stąd możemy zaoferować korzyści, takie jak:

 • preferencyjne warunki umowy
 • korzystne warunki oprocentowanie
 • uproszczone procedury zawieranie umowy
 • brak tabeli opłat i prowizji (w zamian jednorazowy ryczałt)
 • dostęp do oferty wielu leasingodawców
 • doświadczenie i wiedzę

Leasing maszyn i urządzeń obejmuje przede wszystkim teren Bielska-Białej, Katowic i Krakowa. Realizujemy jednak umowy dla klientów z całej Polski.

Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem telefonu lub formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na pytania!