+48 606 444 722
Leasepartner


Leasing samochodów dostawczych do 3,5 tony

Zamów kontakt

Imię i nazwisko:

Telefon kontaktowy:

Wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Leaspartner jako Administratora, w celu obsługi Twojego zapytania. Czytaj więcej

Leasing samochodów dostawczych do 3,5 tony

Samochody dostawcze do 3,5 tony są najczęściej leasingowanymi pojazdami przez naszą firmą.

Szacuje się, że stanowią one 28% udziału w europejskim rynku. W Polsce udział ten wynosi 16%. Finansowanie w większości przypadków odbywa się za pomocą leasingu operacyjnego.

Spowodowane jest to przede wszystkim możliwością budowania floty pojazdów w oparciu o długoterminowe umowy finansowania, bez konieczności zapłaty za całość z góry. Modele dostawcze, posiadające 3-osobową kabinę i pakę o długości około 4 metrów są najczęściej wykorzystywane do transportu najróżniejszych elementów, znajdujących się w hurtowniach. Jest ich – co łatwo zaobserwować – zdecydowanie najwięcej na naszych drogach.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu dostawczego do 3,5 tony?

Korzyści jest wiele, stąd z każdym rokiem rośnie popularność tej formy finansowania.

Najważniejszy jest brak konieczności zapłaty za całość samochodu. Możliwość ratalnego finansowania umożliwia zachowanie płynności w firmie – szczególnie tej, będącej na początku swojej drogi. Warto pamiętać, że leasing można uzyskać nawet nie posiadając zdolności kredytowej, ze względu na fakt, że jest to inny instrument finansowy.

Leasing to bowiem forma dzierżawy przedmiotu, który przez cały okres trwania umowy pozostaje własnością firmy leasingowej. Leasingodawca przekazuje wyłącznie prawo do korzystania z przedmiotu przez określony w umowie czas i za określoną comiesięczną opłatą. Leasingodawca jest zatem właścicielem pojazdu przez cały okres trwania umowy, a leasingobiorca – jedynie użytkownikiem.

Do innych korzyści, wynikających z finansowania zakupu pojazdu leasingiem możemy zaliczyć możliwość zakwalifikowania raty leasingowej jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania. Dla porównania – w przypadku kredytu w koszty wliczane są wyłącznie odsetki. Ratę leasingową płacimy zazwyczaj z wypracowanych comiesięcznych dochodów, co pozwala zachować stabilność w firmie.

Warto pamiętać, że wszelkie koszty związane z leasingiem obliczane są od wartości netto samochodu (bez VAT) i podawane są w procentach. Jeśli zatem opłata wstępna wynosi 10% to oznacza, że za samochód o wartości 90 000zł netto będzie ona wynosiła 9 000zł netto.

Jaką ofertę leasingu samochodu dostawczego mogę otrzymać?

Leasing samochodu dostawczego zasadniczo zależy od kilku czynników. Warto pamiętać, że wszystkie propozycje leasingowe kalkulowane są w oparciu o indywidualne założenia. Są to czynniki, takie jak czas istnienia firmy, rodzaj prowadzonej działalności (jednoosobowa, spółka cywilna, partnerska, z ograniczoną odpowiedzialnością), regularność opłacania składek ZUS i podatków, a także ilość posiadanych przez firmę samochodów. Koszty leasingu są więc uzależnione od wielu czynników.

Samochody dostawcze leasing – warunki umowy

Oczywiście – wszystkie oferty tworzymy w oparciu o indywidualne warunki, jednak możemy tutaj podać szacunkowy zakres oferty. Realizujemy umowy leasingowe w oparciu o niski wkład własny – na poziomie nawet 1% wartości samochodu. Dla nowych firm wkład ten oscyluje zazwyczaj wokół 20-30%. Okres finansowania uzależniony jest od preferencji Leasingobiorcy i wynosi nawet do 7 lat w leasingu operacyjnym.

Z kolei jeśli chodzi o wynajem długoterminowy samochodu to jest on ograniczony do 5 lat i przebiegu nie przekraczającego więcej niż 250 000 km w łącznym okresie wynajmu. W przypadku wynajmu długoterminowego na Leasingobiorcy spoczywa odpowiedzialność za serwisowania samochodu w ASO przez cały okres trwania umowy.

Umowy na samochody dostawcze w leasing realizowane są najczęściej w formie procedury uproszczonej. Jedynie nowe firmy muszą przejść całą procedurę. O całej ścieżce poinformujemy jednak w toku współpracy.

Leasing samochodów dostawczych – nasza oferta

Realizujemy umowy leasingu samochodów dostawczych głównie na terenie Bielska-Białej, Katowic i Krakowa, jednak nie zamykamy się na inne części Polski. Posiadamy swoich partnerów w całym kraju, a to w połączeniu z intratnymi umowami współpracy pozwala nam zaoferować bardzo korzystne warunki finansowania i skrócone procedury.