+48 606 444 722
Leasepartner


Leasing samochodów używanych

Zamów kontakt

Imię i nazwisko:

Telefon kontaktowy:

Wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Leaspartner jako Administratora, w celu obsługi Twojego zapytania. Czytaj więcej

Leasing samochodów używanych to temat, który ostatnio coraz chętniej przewija się wśród zwolenników szeroko pojętego finansowania. Spowodowane jest to przede wszystkim atrakcyjnymi warunkami, na jakich można nabyć pojazd, który jest znacznie tańszy od nowego, a w wielu przypadkach jego stan jest dobry.

Nasi klienci bardzo często pytają o możliwości leasingu samochodów używanych, oraz o warunki takiej operacji. W większości odpowiadamy – to zależy od kilku czynników. Chodzi tutaj przede wszystkim o wiek samochodu, który nie powinien przekraczać sumarycznie 10 lat. Oczywiście – im samochód nowszy, tym łatwiej jest finansować go z wykorzystaniem leasingu. Warunki wówczas są też bardziej korzystne.

Większość firm leasingowych finansuje samochody 3-4 letnie. To standardowy wiek samochodu. My – jako Leasing Partner możemy pochwalić się możliwością leasingowania samochodów używanych, które mają nawet 8-9 lat, o ile samochód jest w dobrym stanie, a umowa zawierana jest na okres nieprzekraczający 10. W wyjątkowych przypadkach 12 lat.

Wysokość wkładu własnego w przypadku leasingu samochodów używanych

Maksymalna wpłata – podobnie, jak ma to miejsce w przypadku samochodów nowych – wynosi 45%. Wartość wpłaty minimalnej uzależniona jest natomiast od polityki danej instytucji finansowej. Na jej wysokość składają się aspekty, takie jak polityka danej firmy leasingowej, procedury (uproszczona, standardowa, pełna), wiek przedmiotu leasingu, a także źródła pochodzenia przedmiotu leasingu.

W naszej ofercie można znaleźć umowy leasingowe oparte na 1% wkładzie własnym. Zazwyczaj jednak realizujemy umowy w oparciu o wpłatę własną w wysokości 10-20%.

Samochód używany – źródło pochodzenia?

Zasadniczo jedną z ważniejszych kwestii w kontekście samochodu używanego jest jego pochodzenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o źródło zakupu – czy jest to komis, komis autoryzowanego dealera, czy osoba prywatna.

Większość firm leasingowych przykłada szczególną wagę do źródła pochodzenia przedmiotu leasingu, gdyż formalnie to one są jego właścicielem. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek sporów czy różnic prawnych finansujący chcą mieć do czynienia z wiarygodnym partnerem.

Faktura VAT czy Faktura VAT-marża? Różnice w leasingu samochodu używanego

Co do zasady większość firm leasingowych oferuje wyłącznie leasing w oparciu o pełną fakturę VAT. Zdarzają się wyjątki, które umożliwiają realizacje finansowania również w oparciu o fakturę VAT-marża. W przypadku tych drugich koszty finansowania są zdecydowanie wyższe, a należy jeszcze doliczyć wysokość podatku VAT.

W przypadku zakupu w oparciu o fakturę VAT-marża w większości transakcji realizowanych jest w oparciu o leasing finansowy lub pożyczkę leasingową.

Polecamy naszym klientom znaleźć samochód, który może być sprzedany w oparciu o pełną fakturę VAT – procedura jest wówczas znacznie prostsza.

Czy leasingodawca sprawdza stan techniczny samochodu używanego przed zawarciem umowy?

Zdarza się. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed tym, czy samochód nie jest przypadkiem w złym stanie. Część firm leasingowych wykonuje wycenę aut z drugiej ręki korzystając z wyspecjalizowanych firm. Wycena w tym przypadku to koszt rzędu kilkuset złotych.

Czy mogę skorzystać z leasingu na samochód używany z zagranicy?

Tak, jest to możliwe.

Zazwyczaj odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup bezpośredni przez firmę leasingową w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia. To usługa, którą oferują niektóre firmy leasingowe. Jest ona stosunkowo kosztowna. W przypadku tej metody wystarczy wskazać jedynie konkretny egzemplarz, a resztą zajmie się firma leasingowa. Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane ze sprowadzeniem można zakwestionować stosowność tej metody dla samochodów wartych mniej niż około 100 tysięcy złotych.

Możemy również sami sprowadzić samochód i sprzedać  go firmie leasingowej. To rozwiązanie stosunkowo wygodne dla kogoś, kto potrafi znaleźć sensowny pojazd, oraz dysponuje odpowiednią ilością gotówki. Ta forma działania może wiązać się z koniecznością uiszczenia wyższej wpłaty własnej, na poziomie 25-30%.

Ostatnią możliwością jest sprowadzenie samochodu za pośrednictwem komisu. To również wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że wówczas komis pobierze stosowną marżę.

Leasing samochodów poleasingowych – najważniejsze informacje

Często klienci pytają nas o powtórny leasing pojazdów.

Oczywiście możliwe jest zawarcie kolejnej umowy leasingu na pojazdu, o ile jego wiek nie przekracza określonych norm (8-10 lat). Wówczas bez przeszkód możemy leasingować na okres sumujący wiek na poziomie 8-10 lat.

Samochody poleasingowe cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim są znacznie tańsze od nowych, a przy tym często w bardzo dobrym stanie. Regularny serwis w ASO w ramach pakietu gwarancyjnego daje nam duże szanse, że samochód był zadbany i posłuży jeszcze wiele lat.

Zapraszamy do współpracy – samochody używane i samochody poleasingowe

Zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem telefonu komórkowego lub formularza kontaktowego.