+48 606 444 722
Leasepartner


Leasing samochodu osobowego

Zamów kontakt

Imię i nazwisko:

Telefon kontaktowy:

Wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Leaspartner jako Administratora, w celu obsługi Twojego zapytania. Czytaj więcej

Leasing samochodu osobowego – najważniejsze informacje

Leasing samochodu osobowego to dzisiaj najpopularniejsza forma finansowania zakupu pojazdu. Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z możliwości, jakie daje leasing. Powodów jest wiele. Do najpopularniejszych zaliczymy możliwość użytkowania nowego lub niemal nowego samochodu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, a także korzyści podatkowe – ratę leasingową można bowiem zaliczyć jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. To najczęstsze powody zawierania umów leasingowych, które sprawiają, że popularność tej formy finansowania rośnie z roku na rok.

Leasing Bielsko – autoryzowany partner

Jako doświadczony partner leasingowy możemy zaproponować korzystne warunki umowy. Oferujemy leasing samochodu osobowego dla nowopowstałych firm w atrakcyjnym oprocentowaniu. Dzięki wieloletniej współpracy z bankami możemy zaoferować także uproszczone procedury zawierania umowy leasingu. Wystarczą wówczas jedynie dane, NIP i dokumenty tożsamości, aby po kilku dniach cieszyć się nowym samochodem.

Na czym polega leasing samochodu?

To bardzo proste. Będąc przedsiębiorcą wybieramy sobie dowolny samochód u dealera lub innego dostawcy, następnie wskazujemy go firmie leasingowej, która kupuje go od dostawcy i oddaje nam auto w leasing. W trakcie całego okresu trwania umowy formalnej, właścicielem auta jest firma leasingowa. W praktyce jednak leasingobiorca dysponuje nim bez ograniczeń, jakby sam był jego właścicielem. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może, ale nie musi wykupywać pojazdu i tym samym stać się jego właścicielem.

Jakie są rodzaje leasingu samochodu osobowego?

Większość przedsiębiorców decyduje się na formę leasingu samochodu osobowego, której ostatecznym celem jest wykup samochodu. Umowa rozpoczyna się wraz z wpłatą własną, a następnie spłacane są raty, aby na końcu wykupić samochód za symboliczną kwotę. Bardzo często wykup wynosi zaledwie 1%.

Inną formą finansowania samochodu jest tzw. najem długoterminowy, nazywany także leasingiem bez wykupu. W tym przypadku wykup samochodu również jest możliwy, jednak jest on znacznie droższy, niż w przypadku klasycznego leasingu. Wpływ na to ma przede wszystkim serwis po stronie salonu, który jest w cenie raty. To rozwiązanie, które ma sprawić, aby klient po kilku latach (zazwyczaj 2-4) oddał swój samochód i zabrał następny w leasing.

Korzyści podatkowe – leasing bielsko

Odliczenia podatkowe są jednym z najważniejszych aspektów, dla których leasing cieszy się tak dużą popularnością.

Aktualnie przepisy umożliwiają odliczenie 50% VAT od leasingu samochodu osobowego użytkowanego w sposób mieszany. Co to oznacza? Że pojazd jest użytkowany zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. Można również skorzystać z odliczenia 100% VAT w sytuacji, w której użytkujemy samochód wyłącznie służbowo. Większość przedsiębiorców decyduje się na odliczanie 50% VAT, ze względu na użytkowanie mieszane. Pozostałe 50% staje się kosztem uzyskanie przychodu, pomniejszając podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym PIT lub CIT.

Drugą istotną korzyścią podatkową jest możliwość obniżenia należnej do zapłaty kwoty podatku dochodowego (PIT i CIT). Od 1 stycznia 2019 do kosztów prowadzenia działalności można zaliczyć 50% raty leasingowej.

Warunki umowy zawieranej na leasing samochodu osobowego

Umowa leasingu samochodu osobowego zawierana jest na okres od 24 miesięcy do nawet 60 miesięcy. Niektóre firmy leasingowe umożliwiają zawieranie dłuższych umów, nawet do 84 miesięcy. Niektóre umowy najmu mogą być zawierane na okres krótszy niż 2 lata.

Zawarcie umowy leasingu w większości przypadków wiążę się z koniecznością dokonania wpłaty własnej w formie tzw. czynszu inicjalnego. Najczęściej przedsiębiorcy wnoszą wpłaty w wysokości od 10 do 20%. Zdarzają się jednak umowy zawierane bez wpłaty własnej, a także takie, które posiadają nawet 45%. Wpłata własna może być traktowana jako koszt podatkowy.

Wymagane procedury – leasing bielsko samochodu osobowego

Większość umów zawieramy w procedurze uproszczonej. Co to oznacza? Potrzebujemy wówczas od klienta wyłącznie dane rejestrowe oraz dowody osobiste osób upoważnionych do reprezentowania firmy. Czasem także współmałżonków.

Jeśli to okazuje się być niewystarczające to konieczne może być przedstawienie dokumentów potwierdzających przychód i dochód za miniony rok podatkowy i bieżący okres rozliczeniowy.

Leasing samochodu osobowego Bielsko – dla kogo?

Co do zasady większość firm leasingowych umożliwia skorzystanie z finansowania wyłącznie firmom działającym minimum pół roku. Są jednak tacy leasingodawcy, którzy decydują się na zawieraniu umów z nowopowstałymi firmami, które funkcjonują zaledwie 1-3 miesiące, a czasem nawet… 1 dzień.

Sprawdzeniu podlegają również BIK i baza dłużników np. KRD. Większą szansę na otrzymanie finansowania mają oczywiście przedsiębiorcy, którzy nie figurują w tych rejestrach. Im gorsza historia płatnicza i kredytowa, tym trudniej o dobry i tani leasing.

Ile trwa procedura zawierania umowy leasingu samochodowego?

Decyzja o przyznaniu lub odmowie finansowania wydawana jest zazwyczaj w ciągu kilku godzin lub dni. W zależności od decyzji rozpoczynają się później dalsze procedury – następuje podpisanie umowy, rejestracja pojazdu przez leasingodawcę oraz zapłata za niego do dostawcy, a następnie odbiór samochodu przez leasingodawcę.

Zasadniczo odbiór samochodu następuje po okresie 2-5 dni roboczych od złożenia wniosku w zależności od procedur stosowanych przez konkretnego leasingodawcę.

Jaki jest koszt zawarcia umowy leasingu samochodu osobowego?

Zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim od banku, okresu leasingu, wpłaty własnej i wartości wykupu. To podstawowe wskaźniki, które determinują oprocentowanie leasingu samochodu osobowego. W większości przypadków koszt leasingu będzie niższy od kredytu samochodowego. Marże leasingodawców oscylują zazwyczaj wokół 2-3% ponad WIBOR w przypadku samochodów nowych, a także 3-4% w przypadku aut używanych.

Gdzie zawrzeć umowę na leasing samochodu osobowego?

Najlepiej w naszym biurze! Realizujemy umowy leasingu Katowice, leasingu Kraków czy leasingu Bielsko. Jesteśmy otwarci na współpracę i chętni do wytłumaczenia wszelkich niezbędnych procedur. Współpracujemy z wieloma bankami, dlatego możemy zaoferować bardzo atrakcyjne oprocentowanie i korzystne warunki umowy.

Są to między innymi:

  • Alior Leasing Katowice
  • Getin Leasing Katowice
  • MLeasing Katowice
  • PKO Leasing Kraków
  • Idea Leasing Kraków
  • Millenium Leasing Bielsko-Biała
  • PKO Leasing Bielsko-Biała

Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonu. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy wybór optymalnego finansowania w oparciu o indywidualne preferencje i oczekiwania!